نحوه گرفتن فال قهوه

فال قهوه

از قدیم الایام مردم علاقه مند به دانستن آینده احتمالی خود بوده اند. و در طول تاریخ و در فرهنگ های مختلف روش های بسیاری برای پیش بینی آینده ابداع کرده اند. از محبوب ترین و رایج ترین آن ها که تقریبا در همه فرهنگ ها رسوخ کرده، فال قهوه است. این روش به خصوص در بین کولی ها و مردم آمریکای جنوبی مرسوم بوده است. و همزمان با ورود قهوه ترک به خاورمیانه وارد شده است.

انواع فال قهوه

در حال حاظر ما سه نوع فال قهوه داریم. که در گذر زمان و با ورود به فرهنگ های مختلف شکل گرفته است. که به ترتیب عبارت است از:

1. فال گرفتن تنها با نگاه کردن به فنجان

2. فال گرفتن با نگاه کردن به فنجان و نعلبکی

3. فال گرفتن تنها با نگاه به نعلبکی

کهن ترین و باستانی ترین این روش ها، فال گرفتن تنها با نگاه کردن به فنجان قهوه خورده شده به شخص است. البته که باید توجه داشت که هرکدام آداب و مقدمات مخصوص به خودش را دارد. و فال گرفتن درست مستلزم سال ها تلاش و آموزش تخصصی می باشد. همچنین پژوهش ها نشان داده است، که نتایج به دست آمده از فال قهوه تنها در 70 درصد شرایط درست و قابل اطمینان است.

البته که شخص فال گیرنده، موقعیت زمانی و جغرافیایی، و همچنین نوع قهوه تهییه شده و درصد خلوص آن بسیار مهم و تاثیر گذار است. در کشور ما نیز این فال بسیار محبوب است و استادان بسیاری در این زمینه فعالیت میکنند.

*شرکت آروناکافی تضمینی روی نتایج فال قهوه شما ندارد.*

در ابتدا نیت کنید سپس…

فال نعلبکی

یک پیمانه قهوه آسیاب شده را الک کرده و به میزان دلخواه در فنجانی همراه با آب در حال جوش مخلوط کنید. حدود چهار پنجم قهوه را نوشیده و یک پنجم باقیمانده را (توجه داشته باشید نباید بیش از حد غلیظ باشد) در نعلبکی تمیز و خشک بریزید. و برای پرا کنده شدن باقیمانده قهوه ها در ته نعلبکی، آن را چند بار در جهات مختلف تکان دهید.

پس از آماده شدن نعلبکی، آن را روی سطحی صاف قرار داده و دو راستای شمال-جنوب و شرق-غرب بگونه ای در آن به صورت خیالی تجسم کنید که یکدیگر را درست در وسط نعلبکی قطع کنند. سپس شکل های بالاو پایین راستای شرق-غرب را بررسی کرده و تفسیر هرکدام را از جداول صفحه تفسیر فال قهوه پیدا کنید.

فال فنجان و نعلبکی

یک پیمانه قهوه آسیاب شده را الک کرده و به میزان دلخواه در فنجانی همراه با آب در حال جوش مخلوط کنید. پس از نوشیدن قهوه نعلبکی را روی فنجان قرار داد و فنجان را روی نعلبکی قرار برمیگردانیم تا ته مانده آن روی نعلبکی برگردد. سپس پس از مدتی کوتاه به فنجان نگاه کرده و با دقت تمام اشکال درون فنجان تشخیص داده و سپس به سراغ نعلبکی میروید.

 در این مرحله مانند فال نعلبکی اما این بار قهوه های درون نعلبکی را به فنجان برگردانده و آن را روی سطحی صاف قرار داده و دو راستای شمال-جنوب و شرق-غرب بگونه ای در آن به صورت خیالی تجسم کنید که یکدیگر را درست در وسط نعلبکی قطع کنند. سپس شکل های بالاو پایین راستای شرق-غرب را بررسی کرده و تفسیر هرکدام را از جداول صفحه تفسیر فال قهوه پیدا کنید.

فال فنجان

یک پیمانه قهوه آسیاب شده را الک کرده و به میزان دلخواه در فنجانی همراه با آب در حال جوش مخلوط کنید. پس از نوشیدن کامل قهوه درون آنرا به دقت نگاه کنید. در این فال نیاز است تا با چرخاندن فنجان دقبق ترین شکل را پیدا کنید، این نوع فال با توجه به قدمت بالاتری که دارد، نتایج محتمل تری را ارائه میکند.

پس به دنبال واضح ترین شکل در فنجان خود باشید. تا تفسیر صحیح را پیدا کنید. همچنین باید بدانید که این پروسه ممکن است کمی زمانبر باشد، حتی برای کسانی که در این زمینه تبحر دارند. سپس تفسیر الگویی را که پیدا کرده اید از جداول صفحه تفسیر فال قهوه پیدا کنید.