قهوه آروانا | چگونه قهوه ترک آروانا درست کنیم؟

قهوه ترک آروانا

قهوه ترک آروانا


چگونه قهوه ترک آروانا درست کنیم؟

قهوه ترک چیست؟

قهوه در ترکیه

قهوه آروانا ترک

طرز تهیه قهوه آروانا ترک

  1. آب:
  2. قهوه و شکر:
  3. دستور تهیه:

پیشنهاد هایی برای سرو کردن قهوه ترک

شکل 1: قهوه ترک آروانا

شکل 2: قهوه ترک آروانا

چگونه قهوه ترک آروانا درست کنیم؟

قهوه ترک چیست؟

قهوه آروانا امروزه یکی از محبوب ترین نوشیدنی هاست. روزانه میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا ازانواع مختلف این نوشیدنی برای مصارف مختلف استفاده میکنند. و درمیان یکی از پرمصرف ترین و پر طرفداری ترین انواع قهوه ترک آروانا است.

شرکت قهوه آروانا مفتخر است که بهترین و با کیفت ترین قهوه های موجود در جهان را با بالا ترین گستره محصولی ممکن برای ایرانیان تولید و عرضه کند.

قهوه ترک یا Turkish coffee یکی از انواع پرطرفدار شیوه های تولید قهوه است. در این روش پس از بو دادن و آسیاب کردن دانه های قهوه آن ها را در قهوه جوشی که جذوه (در زبان انگلیسی: Cezve) یا ایبریک می جوشانیم.

آروانا کافی | قهوه آروانا (Arvanacoffee) همراه بهترین لحظات شما.

در کشور ایران از دیرباز(تقریبا از دوره قاجاریه) قهوه ترک بسیار پرطرفدار و محبوب بوده است. این قهوه اولین بار در کشور ترکیه تولید شده و سرانجام به کشور ایران وارد شده است. طرز تهییه این قهوه تقریبا شبیه قهوه ارمنیست.

قهوه در ترکیه

قهوه ترک از دانه های بسیار مرغوب قهوه عربیکا گرفته شده است. و در سراسر جهان آن را به خاطر طعم قوی و روش های خاص تهیه و سرو می شناسند.

قهوه اولین بار در سال 1555 توسط دو تاجر سوریه ای به استانبول آورده شد. و تا میانه قرن هفدهم به بخش جدایی ناپذیری از جشن های پر زرق و برق دربار عثمانی تبدیل گشت. قهوه با آداب خاصی برای سلطان سرو می شده است؛ ضمن اینکه قهوه نقش مهمی را نیز در رسم و رسوم ازدواج بازی می کرده تا جایی که زنان حرم در مورد تهیه قهوه و دم کردن آن به صورت جدی آموزش می دیدند.

به همین دلیل بود که خواستگاران، دختران را با مهارت هایشان در تهیه قهوه می سنجیدند. حتی امروز نیز، زمانی که خانواده پسر به خواستگاری دختری می روند، عروس آینده برای مهمانان قهوه میآورد.

قهوه ترک آروانا

شکل 1: قهوه ترک آروانا

اولین قهوه خانه 500 سال پیش در محله Tahtakale و در Eminönü بازگشایی شد و بدین گونه قهوه خانه ها به اصلی ترین مکان برای تعاملات اجتماعی مردان بدل شدند.

قهوه آروانا ترک

شرکت قهوه آروانا در تلاش برای ارائه بهترین خدمات، با همکاری بهترین شرکت های تولید قهوه در دنیاست. این شرکت در حال تولید و عرضه با کیفیت ترین قهوه ها و پور های قهوه موجود در ایران است. این محصولات در بسته بندی های متفاوت، سازگار با هر سلیقه ای تولید میشود.

همچنین یکی از پرطرفدار ترین محصولات شرکت قهوه آروانا پودر قهوه ترک آرواناست. که از با کیفیت ترین قهوه های موجود در دنیا تهیه شده و دراختیار طرفداران این قهوه قرار میگیرد.

آروانا کافی (Arvanacoffee) تولید کننده بهترین قهوه در ایران.

طرز تهیه قهوه ترک

تهییه قهوه ترک آروانا بسیار ساده است و نیازی به مهارت خاصی ندارد. کافیست مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

1. آب:

همیشه از آب سرد و به میزان فنجان هایی که در آن سرو میکنید استفاده کنید. و پیشنهاد ما استفاده از یک فنجان و نیم آب به ازای هر فنجان قهوه است.

2. قهوه و شکر:

برای هر فنجان قهوه آروانا یک قاشق مربا خوری سرپر ازپودر قهوه ترک آروانا کافیست. و اگر تمایل به استفاده از شکر دارید، بهتر است آن را قبل ریختن پور در آب و به میزان دلخواه با پودر قهوه مخلوط کنید.

3. دستور تهیه:

· ابتدا آب را در قهوه جوش در حرارت ملایم گرم کنید.

· سپس میزان کافی پودرقهوه آروانا را به آرامی به آب در حال جوشیدن اضافه کنید.

· این کار ممکن اس 3 الی 4 دقیقه زمان ببرد.

· در آخر همانطور که قهوه درست میشود، کف تیره رنگی روی آن پدیدار میشود.

* توجه داشته باشید که بسیار مهم و مرسوم است که کف تیره رنگ روی قهوه شما تشکیل شود.

· زمانی که مخلوط به جوشیدن نزدیک شد با استفاده از قاشق چای خوری کف روی قهوه را در فنجان های سرو قهوه تقسیم کنید.

· سرانجام نیمی از قهوه را در فنجان ها ریخته و نیمه دیگر را روی حرارت گذاشته و برای 10 الی 15 دقیقه دیگر بجوشانید.

پیشنهاد هایی برای سرو کردن قهوه ترک

معمولا کنار قهوه ترک یه استکان کوچک آب خنک (یا در دمای اتاق) سرو میکنند. زیرا مقداری آب کمک میکند که کام خود را از هر عطر و طعم دیگر پاک کنید و نهایت لذت را از قهوه ببرید. در کنار آب بعضی دوست دارند قهوه ترک را در کنار شیرینی کوچکی همچون قطعه ای شکلات سرو کنند.

قهوه ترک آروانا

شکل 2: قهوه ترک آروانا

لذت از بهترین ها با آروانا کافی (Arvanacoffee)

  • در هنگام سرو مهم است که از بزرگسال ترین فرد جمع آغاز کنید. این نشانه ای برای احترام گذاشتن به سن و تجربه و یا جایگاه آنهاست.
  • ازآنجایی که قهوه ترک از دسته قهوه های تصفیه شده نیست به همین خاطر معمول نیست که بیش از یک فنجان سرو شود. همچنین در برخی مناطق خارج از ترکیه عده ای از مردم علاقه دارن که از شیر یا خامه به قهوه خود اضافه کنند.

آروانا کافیقهوهقهوه آرواناقهوه ترک آروانا

arvanacoffeeآروانا کافیآرواناکافیتاریخچه قهوه ترکخواص قهوه ترکقهوه آرواناقهوه ترک آروانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *