قهوه آروانا | آشنایی بیشتر با انواع قهوه آروانا اسپرسو

اسپرسو شاخص


آشنایی بیشتر با انواع قهوه اسپرسو آروانا | آروانا کافی

قهوه آروانا چیست؟

آناتومی دانه‌های قهوه

فواید قهوه

انواع قهوه

تهیهٔ قهوه

قهوه اسپرسو

فواید قهوه اسپرسو آروانا

۱. افزایش حافظه طولانی مدت

۲. افزایش توجه می شود

۳. کمک به کاهش وزن

۴. به حداقل رسیدن ریسک حملات قلبی

۵. کاهش خطر احتمال ابتلا به دیابت

شکل 1 قهوه اسپرسو آروانا

شکل 2 اسپرسو کافی

آشنایی بیشتر با انواع قهوه اسپرسو آروانا | آروانا کافی

قهوه آروانا چیست؟

قهوه آروانا یک نوشیدنی متداول است که از دانه‌های بوداده شده و سپس آسیاب‌شده گیاه قهوه تهیه میشود. گیاه قهوه، محلی نواحی نیمه‌گرمسیری آمریکا و بعضی از جزیره های جنوب و جنوب شرق آسیاست. این گیاه از آفریقا به اکثر  مناطق جهان ارسال شده است و در اکنون در حدود ۷۰ کشور تولید می‌شود. که در درجه نخست مناطق استوایی آمریکا، جنوب شرقی آسیا، هند و آفریقاست.

هنگام به عمل آمدن میوه قهوه، دانه‌های قهوه را برداشت کرده و وارد پروسه می‌کنند. ودانه‌های خشک شده آن را به میزان های مختلف بو داده می‌شوند.

باتوجه به بو و مزه مورد نظر مصرف کنندگان، دسته بندی ‌های مختلفی برای این قهوه تعریف شده‌است. وجال است بدانیم قهوه کمی اسیدی است و می‌تواند به علت داشتن  Caffeine زیاد باعث افزایش انرژی و تحرک بدن انسان شود.

اسپرسو آروانا

شکل 1 قهوه اسپرسو آروانا

آروانا کافی(Arvana coffee) عرضه کننده بهترین قهوه ها.

آناتومی دانه‌های قهوه

قهوه ای که دم می‌شود از دانه‌ های خورد شده میوه قهوه است. که بعد از جداسازی از درخت آن به گونه ای که ما مصرف میکنیم در می‌آیند. بخش لایه خارجی آن ” اگزوکارپ “، لایه داخلی آن ” مزوکارپ ” به باریکی کاغذ و داخلی ترین لایه آن را ” پارانشیم ” نامیده اند.

دانه قهوه دو قسمت را شامل میشود  که در کنار هم هستند. روی هر کدام پوششی ‌است که اسم آن را درطبیعت ” اسپرمودرم ” گذاشته اند. اما در مجموع در گلوبال مارکت به «سیلور لِیر» مشهور است.

فواید قهوه

قهوه حاوی Caffeine، Antioxidants، Polyphenols ومقداری از ویتامین های B2، B5، B1، B3 است.

و همچنین دارای عناصر Manganese، potassium، magnesium، Phosphorus و سایر مواد شیمیایی مفید برای بدن است. قهوه نوشیدن تاثیرات کوتاه مدتی را داراست و گاها باعث بالا رفتن سطح هوشیاری و قدرت فراگیری میشود. همچنین باعث بالا رفتن انرژی و متابولیزم اسپید در بدن انسان می شود. به همین سبب برای اکثر مردم به  نوشیدنی ای دوست داشتنی به خصوص در هنگام صبح تبدیل شده است.

انواع قهوه

‌برترین قهوه که مزه و بویی مخصوص به خودش را دارد از گیاهی به نام Arabica تولید میشود. که باستانی‌ترین نوع قهوه‌ است و در ارتفاع ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متری نسبت به سطح دریا رشد می‌کند. تقریبا سه چهارم از همه قهوه‌ای که در دنیا تولید می‌شود Arabica است. باستانی ترین نوع قهوه Arabica، جاوه نام دارد که امروزه برندی شناخته شده درنظر گرفته می‌شود.

نوع دیگری از قهوه Robusta نام دارد که در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از دریا رشد می‌کند و بیشتر از Arabica در مقابل سرما مقاوم است. مقدارکافئین  Robustaدو برابر Arabica است. اما بو و طعم آن در سطح پایین تری قرار دارد و ارزان‌تر است. Robusta حدود یک چهارم از تولید قهوه دنیا را شامل میشود. نوع مرغوب آن هم برای تولید اسپرسو استفاده میشود. دیگر نوع قهوه که در آفریقای غربی تولید میشود Liberica نام دارد که میزان بسیار اندکی از دانه‌های قهوه از این نوع هستند.

تهیهٔ قهوه

نوشیدنی‌هایی با ماده اصلی قهوه بسیار گسترده هستند و تنوع زیادی دارند.

انواع مختلف این نوشیدنی حاوی یکی از نوشیدنی‌های پایه قهوه هستند. که در ترکیبات آن‌ها وقتی می‌گوییم «قهوه» در واقع یکی از سه نوشیدنی اصلی قهوه است. افزودنی‌های مختلفی را براساس علاقه می‌توان به این قهوه‌ آرونا افزود مانند: شکر، شیر، دارچین، کاکائو، بستنی، آبلیمو، خامه و…

سه  نوشیدنی پایه قهوه که در تمام نوشیدنی ها یکی از این سه حتماً وجود دارد:

نحوه آماده کردن
قهوه سادهدانهٔ قهوهٔ آسیاب شده همراه با آب با دستور‌های متفاوتی مانند دم کردن، روش چکه‌ای یا به صورت سرد (مثلاً خیساندن)
قهوهٔ اسپرسودانهٔ قهوهٔ آسیاب شده با غلظت بالا در آب جوش که با فشار بالا از کنار دانه‌ها عبور میکند
قهوهٔ فوریپودر قهوهٔ فوری به همراه آب جوش

قهوه اسپرسو

اسپرسوکافی قهوه ای غلیظ است که در اوایل قرن بیستم در شهر تورین واقع در ایتالیا اختراع شده‌است. قهوه اسپرسو آروانت با جریان دادن آب در نقطه جوش با فشار بالا از دانه‌های آسیاب شده قهوه تولید می‌شود. اسپرسوکافی دارای غلظت بیشتری از مواد معلق جامد و محلول است.

قهوه اسپرسو به دست لوییجی بتزرا، رئیس یک کمپانی تولیدی در سال ۱۹۰۳ اختراع شده است. ایده او تحمیل فشار به پروسه دم کردن قهوه بود که تایم لازم برای دم کشیدن قهوه را کاهش دهد. وی اختراعش را ”دستگاه اسپرسو کافی” نامید. کلمه اسپرسو در زبان ایتالیایی به معنای سریع است.

قهوه اسپرسو آروانا پایه اکثر نوشیدنی‌های گرم مانند لاته کافی، کاپوچینو، ماکیاتوکافی، موکا کافی و آمریکانوکافی است. در تولید کاپوچینو قطعا از اسپرسو استفاده میشود اما در تولید لاته کافی این امر حتمی نیست. مقدار Caffeine اسپرسوکافی از سایر نوشیدنی‌ها درواحد حجم بیشتر است. و به همین دلیل هم هست که اکثر مواقع در فنجان های کوچک سرو می‌شود. یک اسپرسوکافی حدود (60 mml) دارای ۸۰ الی ۱۵۰ میلی‌گرم کافئین است. در حالیکه یک قهوه معمولی با حجم ( mml240 ) داری ۹۵ الی ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین است.

اسپرسو کافی

شکل 2 اسپرسو کافی

آروانا کافی (Aravana coffee) عرضه کننده بهترین اسپرسو کافی.

فواید قهوه اسپرسو آروانا

۱. افزایش حافظه طولانی مدت

میل کردن یک فنجان قهوه اسپرسو آروانا هنگامی باارزش میشود که شما با نوشیدن اسپرسو و تامین کافئین بدن، کارایی حافظه بلند مدت را بهبود ببخشید.

Michael Yassa ، عصب شناس از کالیفرنیا یونیورسیتی است. که در مطالعه ای اثبات کرده است که میل کردن ۲ فنجان اسپرسوکافی، کارایی های مغزی را افزایش داده است. این فرآیند ، سبب افزایش کارایی حافظه بلند مدت شده است.

برای بهبود بیشتری، به همان میزان توصیه شده رضایت دهید. چون دراین مطالعه ذکر شده است که هیچ فایده ای درکم و زیاد کردن تعداد فنجان های اسپرسو وجود ندارد.

۲. افزایش توجه می شود

اکثر از افراد با یک فنجان قهوه اسپرسو آروانا روز خودرا آغاز می کنند، و جای هیچ تعجبی ندارد. کافئین نشانه های خستگی را کاهش می دهد، که در نتیجه باعث بالا بردن توجه و تمرکز می شود. کافئین سبب بالارفتن تمرکز موضعی می شود. به ویژه در بخش هایی از مغز که به تمرکز اختصاص داده شده است. توجه داشته باشید که این خواص احتمالا کوتاه مدت باشند. پس شما باید از نوشیدن مکرر آن خودداری کنید. Caffeine زیاد سبب می شود شما عصبی باشید، پس تمرکز و توجه شما افت میکند.

۳. کمک به کاهش وزن

عاملی که قهوه اسپرسو آروانا را از دیگر نوشیدنی های حاوی کافئین برتری میبخشد،  کالری پایین آن است. قهوه اسپرسو آروانا تنها دارای سه کالری در هر اونس است. در صورتی که شما افزودنی دیگری به آن اضافه نکنید.

همچنین میتواند باعث افزایش تمرینات و فعالیت های بدنی و ورزشی شما شود.

در کنار آسان تر کردن کردن فعالیت های بدنی، کافئین موجود در آن میزان درد عضلانی  هنگام ورزش را به حداقل میرساند. نوشیدن دو یا سه فنجان اسپرسو یک ساعت پیش از یک فعالیت ۳۰ دقیقه ای علاوه بر به حداقل رساندن درد عضلانی، به شما کمک میکند که از حداکثر فشار استفاده کنین.

۴. به حداقل رسیدن ریسک حملات قلبی

در پژوهشی در کشور سوئدی، توسط Susanna Larsson انجام شد. پژوهشگران به این مهم دست یافتند که نوشیدن حداقل یک فنجان اسپرسو کافی درروز در به حداقل رسیدن ریسک حملات قلبی کمک میکند. این ویژگی میتواند به دلیل خاصیتAntioxidants  در اسپرسوکافی باشد.

این پژوهش روی گروهی از بانوان در یک مدت ۱۰ ساله انجام شده است. آنها تاکید داشتند که نوشیدن یک فنجان یا بیشتر قهوه در روز تا یک چهارم ریسک حملات قلبی را کاهش داده است. در پژوهشی دیگر به نتیجه مشابهی در مردان سیگاری دست یافتند، افرادی در روز هشت فنجان یا بیشتر قهوه اسپرسو آروانا بنوشند ، احتمال ریسک حملات قلبی تا یک پنجم کاهش یافته است.

۵. کاهش خطر احتمال ابتلا به دیابت

در یک پژوهش انجام شده توسط انجمن بهداشت همگانی هاروارد یونیورسیتی،انجام شده. پژوهشگران به این مهم دست یافتند که مصرف Caffeine بیشتر برابر است با کاهش خظر ابتلا به دیابت نوع دوم. این پژوهش مصرف Caffeine در همه افراد را در یک دوره ۴ ساله بررسی کرده است.

به این نکته دست یافتند که افرادی که مصرف قهوه روزانه خود را به بیش از یک فنجان افزایش دادند، خطر ابتلا به دیابت را تا یک دهم پایین آورده اند. البته نوشیدن قهوه بیشتر، تنها یک عامل در پایین آوردن خطر ابتلا به دیابت است. پس توصیه میشود شما فعالیت بدنی خود را بالا برده و مراقب وزن خود باشید.

بهترین لحظات با آروانا کافی (Arvana coffee)

آروانا کافیاسپرسو آرواناقهوهقهوه آرواناقهوه اسپرسو آروانا

arvanacoffeeآروانا کافیآرواناکافیاسپرسو آرواناقهوه آرواناقهوه اسپرسوقهوه اسپرسو آروانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *